O nas

TOASTMASTERS INTERNATIONAL

 

Toastmasters International to organizacja non-profit, która pomaga rozwijać umiejętność publicznego przemawiania i budować kompetencje przywódcze.

 

Organizacja założona została w 1924 roku w Santa Ana w Kalifornii przez Ralpha C. Smedleya, który dostrzegł potrzebę stworzenia przyjaznego miejsca służącego ćwiczeniu umiejętności publicznego przemawiania. Twórca pierwszego klubu chciał podkreślić niezobowiązującą i niemal towarzyską atmosferę spotkań, więc nadał organizacji niekonwencjonalną nazwę: Toastmasters.

„Toastmaster” to osoba, która podczas bankietów wznosi toasty oraz przedstawia mówców. Obecnie Toastmasters International jest największą organizacją na świecie, której członkowie w komfortowych warunkach doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne oraz przywódcze, a także stają się kompetentnymi mówcami. Kluby Toastmasters powstają na całym świecie – najwięcej jest ich w Ameryce Północnej. Rosnącą popularnością cieszą się w Azji oraz w Europie.

 

  • Prawie 100 lat tradycji,
  • 300 000+ członków na świecie,
  • 15 800+ klubów na świecie,
  • 149 krajów.

 

Więcej informacji na temat Toastmasters International znajduje się na stronie internetowej http://www.toastmasters.org/

 

TOASTMASTERS GDAŃSK


Toastmasters Gdańsk to klub działający w ramach organizacji Toastmasters International. Celem klubu jest pomaganie ludziom w rozwoju poprzez doskonalenie sztuki przemawiania, słuchania oraz kreatywnego myślenia. Kluczową ideą przyświecającą klubowi jest zapewnienie wzajemnego wsparcia oraz przyjaznej atmosfery, w której członkowie mogą doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne.

 

Oficjalna rejestracja klubu, do której wymagano minimum 20 członków odbyła się 26 sierpnia 2011 roku. Klub otrzymał numer 02050536 oraz oficjalną nazwę Toastmasters Gdańsk.


Od tego czasu nieustannie przemawiamy… do wyobraźni słuchaczy! Klub skierowany jest do osób doskonalących umiejętność publicznego przemawiania. Dlatego wokół idei Toastmasters skupiają się przedsiębiorcy, studenci, nauczyciele, politycy, handlowcy, pracownicy organizacji rządowych i publicznych dla których umiejętność skutecznej komunikacji jest niezbędna w rozwoju osobistym oraz zawodowym.

Dla Ciebie to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.